Hilmi Türkmen: Üzücü bir algı cambazlığı ile karşı karşıyayız

AK Parti Eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya hesabından, Üsküdar ilçesinde emeklilere verilecek olan yardımlar hakkında açıklama yaptı. 

CHP’li Sinem Dedetaş yönetimindeki Üsküdar Belediyesi’nin, ‘Emeklilere Pazar Desteği Başvuru Koşulları’nı paylaşması sonrası, Eski Başkan Türkmen sosyal medya hesabından cevap verdi.

TÜRKMEN’DEN EMEKLİ PAZAR DESTEĞİ PAKETİNE TEPKİ

“Üzücü bir algı cambazlığı ile karşı karşıyayız” diyen Türkmen, “Kaymakamlığın onayladığı 6000 aileye Destek Kart ile her ay 1000-1500 lira yatırıyorduk. Bu yıl aylık 2000-2500 lira olacaktı. Bunu kesip, 60 yaş üstüne aylık 400 lirayı “pazar desteği” diyerek dev bir icraat gibi duyuruyorlar. İstenen şartlar öyle “garip” ki, Üsküdar’da bu şartlara uygun 60 yaş üstü 5000 hane yok.” dedi.

“ÜZÜCÜ BİR ALGI CAMBAZLIĞI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Türkmen’in paylaşımı şu şekilde;

Üzücü bir algı cambazlığı ile karşı karşıyayız. Kaymakamlığın onayladığı 6000 aileye Destek Kart ile her ay 1000 – 1500 lira yatırıyorduk. Bu yıl aylık 2000-2500 lira olacaktı. Bunu kesip, 60 yaş üstüne aylık 400 lirayı “pazar desteği” diyerek dev bir icraat gibi duyuruyorlar. İstenen şartlar öyle “garip” ki, Üsküdar’da bu şartlara uygun 60 yaş üstü 5000 hane yok. Biz her ay 2-3 bin emekli vatandaşımıza, büyüklerimize kasa kasa meyve sebze yolluyorduk, buradan da paylaşıyorduk biliyorsunuz. Sosyal yardım iyidir, artarak devam etmesinden sadece memnuniyet duyarız, lakin böyle değil. Üsküdarlı hemşehrilerimize buradan çağrımdır, VAROLAN HAKLARINIZA SAHİP ÇIKIN! Sevgi ve saygılarımla.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x