Xiaomi’nin yeni powerbank modeli beklentilerin ötesinde bir performans sunuyor

Xiaomi, Çin pazarına 33W hızlı şarj desteğiyle donatılmış, 20000mAh kapasiteli yeni bir taşınabilir şarj cihazı sundu. Bu cihaz, uluslararası havacılık standartlarına uygun olarak tasarlandığı için uçak içinde güvenle kullanılabilecek enerji düzeyinde (100Wh altında) bir batarya barındırıyor. Cihazın fiyatı 159 yuan (22$) olarak belirlendi ve JD.com üzerinden Açık Haki ve Derin Uzay Mavisi renk seçenekleriyle satışa sunuldu.

Xiaomi‘nin yeni taşınabilir şarj cihazı, iki adet 10000mAh lityum iyon pil hücresi içermekte ve cihaza bağlanan farklı cihazların şarj ihtiyaçlarını otomatik olarak tespit edip uygun çıkış akımını ayarlayabilen bir zeka çipi bulunduruyor. Bu özellik sayesinde, Xiaomi‘nin akıllı hızlı şarj özelliğini destekleyen cihazları için 33W’a kadar şarj imkanı sunarken, cihazın kendisinin yeniden şarj olma süresini azaltmak amacıyla 30W’a kadar çift yönlü hızlı şarj desteği de sağlıyor.

Xiaomi’nin yeni powerbank modeli beklentilerin ötesinde bir performans sunuyor

Taşınabilir şarj cihazı, bir adet yerleşik USB-C güç arayüzüne sahip olmakla birlikte, ek USB-C ve USB-A portları ile donatılmış. Böylece kullanıcılar, seyahat sırasında birden fazla cihazı aynı anda şarj edebilme imkanına kavuşuyorlar. Xiaomi markası dışındaki Bluetooth kulaklıkları ve bileklikler gibi düşük akımlı cihazların şarj edilmesi için de düşük akım şarj modu mevcut, bu mod cihazın batarya kontrol düğmesine çift tıklanarak etkinleştirilebiliyor.

Ürün ayrıca, fazla şarj, deşarj, yüksek sıcaklık, kısa devre gibi durumlar karşısında güvenli kullanım sağlayan dokuz katmanlı bir güvenlik koruma sistemine sahip. Taşınabilir şarj cihazı, köşeleri yuvarlatılmış PC+ABS malzemeden üretilmiş dayanıklı bir gövdeye sahip olup, taşınabilirliği artıran ve dokunuşta kaliteli bir his veren bir tasarım sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x