Yüzüklerin Efendisi hayranlarına güzel haber, Hobbitlerin büyülü dünyasına girmeye hazır olun

Şenlikli yemekler, dostane sohbetler ve huzurlu doğa yürüyüşleri, Hobbitlerin keyifli dünyasını bizlere sunuyor.

Karma gerçeklik endüstrisinde büyük bir adım atan Meta, bugün Quest işletim sistemini üçüncü parti şirketlere açtığını duyurdu. Bu, şirketlerin kendi başlarına kulaklık geliştirmelerine olanak tanıyor. Bu durum, Meta’nın ekosistemini, donanım ve yazılımı tek bir şirketin ürettiği Apple modelinden, Android gibi daha serbest bir donanım modeline taşıyor gibi düşünebilirsiniz. Quest işletim sistemi, “Meta Horizon OS” olarak yeniden markalandı ve bu aşamada, ASUS’un Republic of Gamers (ROG) markası yeni bir “performans oyun kulaklığı” üzerinde çalışıyor, Lenovo ise “üretkenlik, öğrenme ve eğlence” için cihazlar geliştiriyor. Unutmayın, Lenovo aynı zamanda pek beğenilmeyen Oculus Rift S’yi de üretmişti.

Haberin bir parçası olarak Meta, sınırlı sayıda Xbox “ilhamlı” bir Quest kulaklığı üzerinde çalıştığını söylüyor. Microsoft ve Meta, yakın zamanda Xbox bulut oyunlarını Quest’e getirmek için birlikte çalıştı. Meta, ayrıca Google’ı da Google Play 2D uygulama mağazasını Meta Horizon OS’a taşımaya çağırıyor.

“Karma gerçeklik, dijital deneyimlerle fiziksel mekanları entegre ederek insanların bilgisayarlarla etkileşim şeklini dönüştürüyor ve yeni üretkenlik, öğrenme ve oyun seviyelerine ulaşmamızı sağlıyor,” diye açıklama yapan Lenovo Başkanı ve CEO’su Yuanqing Yang, “Geçmişteki başarılı ortaklığımızdan yola çıkarak, Lenovo, Meta Horizon OS ile kişisel bilgisayar inovasyonu ve liderliğimizi birleştirerek karma gerçeklikte yeni kullanıcı senaryolarının benimsenmesini hızlandırmak için çalışıyor. Bunlar arasında sanal ekranlar, uzaktan varlık, içerik tüketimi ve etkileyici eğitim yer alıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x